NavigationХрана и Вино - специајлно издание бр. 3

Ефтини
И брзи
посни јадења 2
Н О Е М В Р И
2005
ПРЕДЈАДЕЊА

Торта со маслинки и инчуни
Посна руска салата
Пастиција со шампињони
Салата од лигњи
Пржени лигњи
Тортички од моркови
Чорба од праз
Маринирани сардини
Салата од краставица и пченка
Салата од грав и пченка
Паштета од ослиќ
Шампињони со лук
Зимска чорба од тиква
Пилав со праз
Прокељ со прелив
Мусака од тиква
Швајцарска супа од кромид
Салата од туна
Пире од грав
Витаминска салата

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Лута чинија
Шкарпина во вино
Ѓувеч од зеленчук
Ќофте од праз
Ослич во пченка
Посен подварок
Сом во пиво
Мусака од компири и ослич
Лигњи во рерна
Посни полнети пиперки
Полнети домати
Паста со брокули
Манџа со зелка
Рижото со шампињони
Плескавици од компири
Крцкави филети од ослич
Рибен маринат
Малку поинаква посна сарма
Зеленчук во посен бешамел сос
Посна леќа на вода
Кари карфиол
Шкарпина во тесто
Паприкаш со шампињони
Скуша во сол

ДЕСЕРТИ

Бомбици од ореви
Посни јаболчиња
Посна песок торта
Мирисни круши
Јаболка во лебни трошки
Данско печиво
Бомбици со банани
Бомбици со сусам
Цимет торта
Колач со мармалад
Посна торта Дафина
Зебра торта
Марципан ролат
Посна розен торта
Десерт од јаболка
Обланди со локум
Штангли со мармалад
Непечен колач
Ролат од ореви и чоколада
Урма бомбици
Ролат од кокос
Ролат со смокви


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.