NavigationХрана и Вино - специајлно издание бр. 5

Посно, здаво
и диетално
Н О Е М В Р И
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Јапонска рибја салата
Христијанска чорба
Салата од кус кус
Крокети од риба
Салата од шпагети
Туна како предјадење
Зеленчукова чорба
Супа од тиква и јаболка
Салата од кисела зелка и грав
Мешани посни пецива
Крокети од зеленчук
Проја со спанаќ
Паштета од зеленчук
Паштета од соја
Салата од макарони
Богата чорба
Полнети пиперки со модар патлиџан

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Модри патлиџани со маслинки
Кари од мешан зеленчук
Ѓувеч од грав
Скуша со ѓумбир
Букет од риба со салата од соја
Лигњи Сонце
Дунавски рибји паприкаш
Гулаш од соја
Див ориз со печурки
Ќофтиња од печени пиперки
Јанија од кромид
Рибји паприкаш
Брокули со печурки
Зимски лонец од зеленчук
Печен крап на подлога од бел грав

ДЕСЕРТИ

Босански јаболка
Венец со кокос
Посна шустер торта
Посна торта Дениција
Посни кифлички
Посна торта од јаболка, портокали и калинки
Торта со смокви и пиво
Резанки со банани
Посно овошно желе
Костен бомбици
Штанглички со овошје
Овошен венец со вино
Торта со пиво
Крем торта со банани и кокос
Торта со вино и мед
Филувани месечинки
Бисквит торта
Крунисани сливи


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.