NavigationХрана и Вино - специајлно издание бр. 6

Посно, здаво
и диетално
Ф Е В Р У А Р И
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Шпагети со сардини
Салата од спанаќ и печурки
Пача од зеленчук
Посни векни од печурки и соја
Солена торта
Чорба од соја
Чорба од зелка
Посна пита од зеленчук
Рижото со риба
Кавијар од модри патлиџани
Лути моркови
Италијанска чорба од леблебии
Потаж од зеленчук
Паштета од ослич
Пита со праз
Чорба Сваштара

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Пастрмка со зеленчук
Пастрмка со ориз
Јанија од модри патлиџани
Ѓувеч од праз
Печен крап со зеленчук
Крап со суви сливи
Посни шницли со сос
Лосос со зеленчук
Печурки со свежи пиперки
Тестенини со динстан зеленчук
Запечен зеленчук
Вариво од кељ
Пастрмка полнета со шампињони
Запечени компири со тестенини

ДЕСЕРТИ

Обланди со ореви
Овошни бомбици
Посен колач со мед
Посна торта со јаболка
Торта со вино
Посен ролат
Полжави со ореви
Суви сливи со чоколада
Жито торта
Сириска баклава
Баклава со афион
Лесен десерт
Торта Руска салата
Посни медењаци
Бакнежи од кајсии
Ежиња од јаболка
Посни ишлери


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.